Top Navigácia

foto z akcie tu!


Príznačnejší názov pre tento festival by asi bol „Regensburg 2014“, keďže celý víkend bolo počasie upršané a všade boli tony blata.

Pre nás začal festival už v piatok, keď sme prišli na miesto postaviť náš tábor so všetkým čo k tomu patrí, aby sme boli pripravení na sobotné ráno, kedy sa do areálu nahrnú, resp. došmýkajú návštevníci. Tento festival bol pre nás v istej miere taká skúšobná akcia, pretože sme tu prvýkrát predviedli aj niektoré z našich remesiel a a rozdelili sme si úlohy, tak aby všetko v tábore fungovalo ako má.


Mohli ste u nás vidieť sviečkara, ktorý vyrábal sviece z včelieho vosku, taktiež drevosústruhára a tesára. Mali sme tu aj výrobcu kožených opaskov a brašien a tiež kováča, ktorý bol kúsok obďaleč tábora, keďže ešte nespĺňa kritéria, ktoré by mu dovolili byť súčasťou tábora. Celé dva dni sa varilo v našej dobovej kuchyni. Rozmanité jedlá rozvoniavali do okolia a ľudia, ktorí išli okolo mohli v nedeľu aj ochutnať z našich pokrmov. Tí čo ste to nestihli, budete mať takúto možnosť na festivale zabudnutých remesiel, ktorý organizujeme 5.7.2014.


Našou úlohou bolo taktiež zabezpečiť atrakcie pre deti aj dospelých, kde sme mali už tradične lukostreľbu, hod oštepom a sekerou ako aj čisto detské záležitosti a to vozenie sa na koníkovi pre malých rytierov a detskú arénu. Niektorí naši členovia boli aj súčasťou hlavného bodu sobotňajšieho programu a to rytierskeho turnaja, kde chrabrým rytierom robili panošov. Taktiež sme boli aj súčasťou živého šachu.


Ďakujeme agentúre HECTOR event managment za skvelo zorganizované podujatie a za úžasnú hostinu, ktorá sa konala v sobotu večer. Dúfame, že sa budeme môcť opäť zúčastniť aj budúci rok.

Najbližšie akcie

No events found