Top Navigácia

V mesiaci December Vám spríjemníme Advent a Vianoce. Môžete sa tešiť na živý betlehem a Vianočné trhy

Živý Betlehem

5-8.12.2014 * Viedeň  *

19-21.12.2014 * Trnava *

 

Živý Betlehem a remeslá v častej 

26.12.2014 * Námestie , Častá*

Nasajte čaro Vianoc prostredníctvom občianskeho združenia Schatmansdorf. Na druhý sviatok Vianočný sme si pre Vás pripravili, krásny Vianočný program. 


Program začína od 15:00 a potrvá do 20:00 , tešiť sa môžete na živý Betlehem a zvieratká. Okrem toho uvidíte aj stredoveké remeslá, môžete ochutnať zákusok z našej stredovekej pekárničky, zohriať sa s čajom, alebo vareným vínkom a na záver si môžete pozrieť krátku ohňovú šou.  

 

 

Vianočná koleda 

27-30.12.2014 * Hrad Červený Kameň *
 

Vianoce sú najkrajšie sviatky roka a preto si pre vás SNM-Múzeum Červený Kameň už tradične pripravilo špeciálne inscenované vianočné prehliadky. Tento rok sa môžete od 27. do 30. decembra tešiť na vianočný príbeh s posolstvom na motívy poviedky Charlesa Dickensa Vianočná koleda. Počas návštevy hradu sa stretnete s jeho vlastníkom, grófom Pavlom, ktorý žije vo svojom vlastnom chamtivom svete. Vyhýba sa spoločnosti, pohŕda služobníctvom a čo je najhoršie, nemá rád Vianoce, priamo ich nenávidí. Zlom v jeho živote nastane až vtedy, keď ho postupne navštívia traja vianoční duchovia – duch minulých, prítomných a budúcich Vianoc. Prevedú ho jeho samoľúbym životom, poukážu na všetky jeho zlé skutky a vlastnosti a budú sa snažiť, aby zmenil svoj životný postoj. Celý príbeh sa bude odohrávať vo vianočne vyzdobenom hradnom interiéri, s výzdobou ktorého pomohli aj žiaci ZŠ s MŠ v Častej a po skončení prehliadky budete mať možnosť navštíviť aj povianočný remeselný trh, ktorý SNM-Múzeum Červený Kameň pripravilo v spolupráci s o. z. Schatmansdorf. Začiatok prehliadky bude každú celú hodinu od 10.00 do 15.00 hod.
 

Bližšie informácie: Mgr. Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér  
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,
033/690 58 07 www.hradcervenykamen.sk

 

 

 

Diskusia

 

 

 

 

 

Najbližšie akcie

No events found