Top Navigácia

    Stalo sa piateho dňa v mesiaci máj roku 2018, že sa naši remeselníci preniesli na začiatok 14. storočia a oživili svoje druhé ja na „Turnaji pánov roku 1307“, ktorý zorganizovalo združenie Život na Hradovej.

 

 

    V úlohách šľachtica sa v rámci nad-skupinovej organizácie Projekt Donč, predstavil Felicián Zach (Jakub) a jeho panoš Viliam (Viliam). Na turnaji ich zbroj zdobila zlatá a modrá farba a ich štíty zlatý lev na modrom podklade. Nejde však o erb Feliciána Zacha, nakoľko jeho erb nepoznáme, ale o erb Matúša Čáka zvaného Trenčiansky. Na turnaji sa zúčastnilo celkovo 5 pánov (šľachticov) z rôznych miest Slovenska, ako napríklad Trenčín, Šamorín a Košice.

    Súboje to boli dravé, no čestné zároveň. Príprava, odhodlanie a určite aj kúsok šťastia pomohli týmto našim členom zvíťaziť v disciplíne „boj o klenot“ (disciplína, v ktorej vyhráva ten, kto prvý uštedrí tri zásahy súperovi do prilby) a „boj o vlajku“ (víťazom sa stáva ten, kto dostane súperovu vlajku na zem), čím im bol udelený aj titul absolútneho víťaza na turnaji pánov na hrade nad mestom Košice.

Autor textu: Bc. Jakub Havlíček

Za fotky ďakujeme: Aleš Marenčík

 

Najbližšie akcie

No events found