Top Navigácia

Vydajte sa spolu so Schatmansdorfom na cestu za dobrodružstvom. 3 dni plné histórie a fantastiky zažijete jedine na SlavCone.
26. - 28. apríla 2013 v Iuvente 

Program - Lúka

Atrakcie

Počas SlavConu si budete môcť vyskúšať streľbu lukom a hod sekerami. Každý zúčastnený sa môže kvalifikovať do záverečného turnaja, ktorý sa uskutoční v nedeľu.

Dobový tábor

Ponúkame vám ukážku života v stredovekom tábore, ktorá zahŕňa: stanový tábor s vybavením, historickou kuchyňou a poľnou zbrojnicou, kde si budete môcť zasadnúť za hodový stôl spolu s mešťanmi, ochutnať stredoveké pokrmy a tiež si obzrieť zbrane aké sa pred vyše 600 rokmi používali na boj muža proti mužovi.

Sokoliarstvo

Počas celých 3 dní si budete môcť pozrieť naživo napríklad: plamienku driemavú alebo krkavca čierneho a porozprávať sa o sokoliarstve s mladými sokoliarkami.

Prenosné piecky (pyraunoi) z doby bronzovej a ich význam

sobota - 13:00 ( Lúka za Budovou )
Prednáška bude zameraná na všeobecné oboznámenie poslucháča so staršou dobou bronzovou na Slovensku a hlavná časť prednášky bude zameraná na nálezy prenosných piecok a problematiku ich interpretácie. Či ide o predmety dennej potreby, alebo pomôcky pri rituáloch

Výroba krúžkovej zbroje

 - 14:30 (Lúka za Budovou)

Počas SlavConu budete mať možnosť nahliadnuť na výrobu krúžkovej zbroje. Člen občianskeho združenia Schatmansdorf Častá - Marek Fančovič, Vám bude počas celého SlavConu k dispozícií a rád zodpovie aj na prípadné otázky ohľadom výroby a používania krúžkových zbrojí.

 

Program - Iuventa 

Info - stánok

Počas  SlavConu nás nájdete aj v našom info-stánku, kde sa budete môcť informovať o činnosti nášho združenia, registrovať sa na naše LARP-y, alebo sa porozprávať s našimi členmi o tom aké to je byť Schatmansdorfčanom.  

Večerné príbehy zo Schatmasdorfu

piatok - 23:00 (C2)

Spať na SlavCone pred jedenástou? To sa vám tento rok určite neoplatí. Príďte s nami stráviť záverečné minúty piatkového programu. Vypočujeme si reportáž Slovenského rozhlasu z LARP-u Kráľovstvo Vína 2012, predstavíme vám zopár zákulisných informácií z príprav tohto ročníka. Finále piatkového programu ukončíme
malou degustáciou tohtoročného púpavového vína.

Starostlivosť o zázračné tvory: Sovy a iné dravce

sobota - 17:00 (A2)

Každý fanúšik Harryho Pottera by túžil mať svoju vlastnú poštovú sovu. Je to ale možné? Čo obnáša starostlivosť o tieto "zázračné" tvory? OZ Schatmansdorf vám ponúka jedinečnú outdoorovú prednášku na tému Sovy a iné dravce, kde sa môžte dozvedieť všetko, čo vás o sovách zaujímalo, a takisto si vyskúšate, aké to je mať na chvíľu vlastného sovieho priateľa.

 

viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia

www.slavcon.sk

Najbližšie akcie

No events found