Top Navigácia

Vlčie skaly už tretí krát vtiahli hráčov LARP-u do sveta Kráľovstvo Vína. Tretí ročník sa niesol hlavne v poznávaní zmien uskutočnených reformáciou herného systému. Hráčov sme do príbehu dostali viac ako kedykoľvek predtým.

Podujatia sa účastnilo 143 hráčov a 16 členný organizačný tým . Okrem nich sa hry účastnili aj CP postavy, remeselníci, sokoliari, koniari a šermiari. Celkovo bolo teda do hry zapojených takmer 200 ľudí čím náš LARP získava titul najväčší LARP na Slovensku.

Linky na fotky
Diana Takáčová
Vladimír Rovi  

Denník Wolfganga Pretzelmayera.

19ty Slnkomor roku pána 1313.


Ja Wolfgang Pretzelmayer so svojou ženou Victóriou a bratom Marcusom cestujeme z hlavného mesta do dedinky Vlčie skaly už 10ty deň. Potom ako sme v Červenokamenskej pevnosti zložili svoj tovar, pokračujeme lesnou cestou do dedinky o ktorej sa povrávajú tie najrôznejšie príbehy. Až do dnešného dňa som z pohodlia rušného mesta neveril poverám a rozprávkam o temných bytostiach a čaroch na konci nášho kráľovstva. No dnešný deň mi ukázal, že tie príbehy čo bard opisoval vo svojich piesňach v hostinci Plný mešec  sú skutočné .  

Slnko sa nestihlo vyštverať ani ponad vrcholky Fragmundského pohoria keď som už popoháňal naše kone lesnou cestou. Moja láska k peniazom ma zase raz priviedla do problémov, po tom čo som odmietol zaplatiť lesnému sprievodcovi 2 strieborné za bezpečnú cestu do Vlčích skál sme ostali stáť na rázcestí bez míľnika. Brat Marcus vyslal krkavca do Vlčích skál so správou o pomoc. 

Tá prišla okolo poludnia, zdalo sa, že nášmu príchodu do Vlčích skál nebráni vôbec nič, za doprovod sme museli zaplatiť toľko, že i vzducholoďou by cesta vyšla lacnejšie no investícia sa nakoniec ukázala ako veľmi výhodná. Ten les sa mi nepáčil, vôbec nepáčil a keď kone znervózneli vedel som, že je zle. Bájne bytosti nás prepadli nečakane, áno boli to trolovia, trolovia v príbehoch opisovaný ako mocný svalnatý bojovníci po ktorých ostávajú len mŕtve telá. Neváhal som ani chvíľu, predsa pôjdu po ľahšej koristi a naše kone sú najrýchlejšie v celom kráľovstve. Nechali sme našich sprievodcov na pospas svojmu osudu, veď čo iné sme mali spraviť ? Ja neviem ani ako držať meč v rukách nieto ním ešte bojovať.

Dedinka Vlčie skaly bola pre mňa veľkým sklamaním. Čakal som rušné obchodné miesto na križovatke medzi Aqvilóniou a Kráľovstvom Vína. Namiesto toho ma privítala opevnená dedinka v ktorej vládla pokojná atmosféra dedinského života. Každá vec na tejto dedinke potrebovala zmenu, zmenu ktorú prinesie pán Wolfurt svojim príchodom. Obávam sa však, že zmeny sa miestnym vôbec nebudú páčiť.

20ty Slnkomor roku pána 1313.

Pred tým ako včera slnko uhasilo svoju žiaru v oceáne prišiel do dediny pán Wolfurt, s bratom sme stihli pripraviť všetko čo bolo potrebné, v dedine sme kúpili najhonosnejší dom a zariadili sme ho tak aby sa pán Wolfurt cítil čo najlepšie. Dedinčania boli nemilo prekvapený, ich tváre akoby skameneli i teraz keď som sa prešiel dedinou videl som ich tváre plné odporu voči novému panovníkovi. Zjavne boli všetci spokojný s doterajším Vladykom. Žena mi rozprávala príbeh o Vlčích skalách, o romantickom rode Vlkov, ktorí majú srdcia tak veľké, že nimi skrotili tunajšiu divú prírodu. No tie časy sú dávno preč, Vladyka je niekde utiahnutý po tom čo ho zrejme opustila jeho vysnívaná víla, ktorá sa v tejto dedine neukázala dlhú dobu a lesné bytosti sú len pomätené žienky, ktoré sa modlia k capovi tunajšieho sedliaka. Pán Wolfurt začal tvrdo presadzovať zákony nášho kráľa Vína Pataja Šukaja. Popravde, všetka tá úcta, ktorú musíme s bratom pretrpieť je nanajvýš otravná. Nuž život na vrchole spoločnosti žiada obete.

Najväčššiu obetu si však vyžiadala dnes večer. Táto dedina je prekliatym miestom. Za tie dva dni čo sme tu strávili zomrelo veľa ľudí. No smrť môjho brata Marcusa ma prinútila zastaviť sa a zamyslieť sa nad svojim životom. Večer som na počesť padlým venoval do hostiny všetko svoje víno čo som hodlal predať v tejto dedine. Zajtra vezmem ženu a odídeme do Červenokamenskej pevnosti, nieje tu bezpečno a dedina si vyhnaním pána Wolfurta z dediny podpísala rozsudok smrti. Kráľ nebude tolerovať rebéliu na tak významnom mieste ako je stará cesta medzi Aqvilóniou a Kráľovstvom Vína.

 
 

Najbližšie akcie

No events found