Top Navigácia

       Schatmansdorf je historický názov dedinky Častá rozprestierajúcej sa pod úbočiami Malých Karpát, neďaleko hradu Červený Kameň. Obklopuje nás svet, popretkávaný rôznymi legendami a opradený všakovakými mýtmi. Práve táto kombinácia histórie a fantázie nás inšpirovala k založeniu občianskeho združenia s názvom Schatmansdorf. Oficiálne fungujeme od mája roku 2011, no už niekoľko rokov predtým sme sa bavili LARP-om a nasávali historickú atmosféru v okolí hradu Červený Kameň. Chceli sme však osloviť väčší okruh ľudí a zdieľať naše pocity aj s inými, a práve to nás viedlo k založeniu občianskeho združenia.

       Naším snom bolo vždy zorganizovať najväčší LARP na Slovensku, čo sa nám už v roku 2012, za pomoci sponzorov, našich podporovateľov, no najmä hráčov z celého Slovenska a z Čiech, podarilo. Okrem organizovania LARP-u bol rok 2012 pre nás tiež prelomový z hľadiska účasti na historických festivaloch a podujatiach, ktorých sme sa dovtedy zúčastňovali len ako návštevníci. Vďaka našim partnerom a podporovateľom, Kompánii trnavských žoldnierov a Trnavského Šermiarskeho Cechu, ktorí pred nami otvorili „bránu do stredoveku“, sme sa mohli zúčastniť na viacerých historických festivaloch ako účinkujúci. Vyskúšali sme si tiež účasť na kultúrno-spoločenských podujatiach, kde sme dotvárali atmosféru našimi drobnými scénkami a rekvizitami.

      Pravidelne sa zúčastňujeme historických akcií po celom Slovensku. V roku 2015 sme zorganizovali druhý ročník historického festivalu s názvom Festival zabudnutých remesiel a práve tu sa snažíme priblížiť ľuďom život našich predkov aj prostredníctvom obnovy tradičných remesiel.

Najbližšie akcie

No events found